Yazılım Alanında Senior Seviyeye Ulaşmak

Tarih : 20.11.2018 Etiket : İş Hayatı

Bilgisayar yazılımcısı olmak istediğim için Lise ve Üniversite hayatımda yazılım alanını tercih ederek bu alanda ilerleme kaydettim. Okul hayatım boyunca proje geliştirmenin bir yazılımcı için önemli olduğunu kavramam üzerine proje geliştirme konusuna yöneldim. Üniversiteden mezun olduktan sonra kendimi iş hayatına hazırlamak adına proje geliştirmeye devam ediyorum. İş hayatım konusunda, en büyük hedefim yazılım alanında ileri seviyeye ulaşıp bu alanda sayılı kişilerden olmak.


Bir Yazılımcıdan Blog Macerası

Tarih : 20.11.2018 Etiket : Blog

Güncel konular ve yazılım alanıyla ilgili paylaşımlar yapmak istediğim için kendi blog sitemi oluşturma düşüncesi içerisine girmiştim. Paylaşım yapmak istediğim konular hakkında tamamıyla özgün düşüncelerimi paylaşmakta olduğum blog sitemin belirli bir okuyucu kitlesine sahip olması hedeflerim arasında bulunmaktadır. Hedeflemiş olduğum bu durum içerisinde; okuyucularıma bilgileri en taze ve en doğru şekilde ulaştırmak ve bunu gerçeklik dışına çıkmadan kendi yorumlarım ile yapmak bulunmaktadır.


Yurtdışına Yapılacak Bir Gezi

Tarih : 20.11.2018 Etiket : Seyahat

Çok okuyanın bileceği gibi çok gezmek de insana çok şey öğretir. Hayatımda şu ana kadar çok fazla seyahat etmesem de gezmenin önemini kavramış insanlardan birisiyim. Farklı yerler görmek özellikle yurt dışına çıkmak insana farklı kültürler kazandırmakta ve dil gelişimine büyük etkisi bulunmaktadır. Hayatımızın büyük bir bölümünü oturarak geçirdiğimiz eğitim ve iş hayatımızda gezerek öğrenmenin de farkına varmamız gerekiyor. Bence oturduğumuz yerden öğrendiğimiz geçici bilgiler yeterli oldu. Artık hayatın içinde öğrenme zamanı.


Kendi Kütüphanemi Oluşturmak

Tarih : 20.11.2018 Etiket : Yaşam

Öğrenmek konusunda şüphesiz bir etki yaratan kitap okuma alışkanlığını kazanmak için elimden geleni yapıyorum. Hayatımızda her şeye zaman ayırırken kitap okumaya zaman ayıramamak, hepimiz için içler acısı bir durumdur. Daha etkili bir konuşma sergilememizi, bilgilenmemizi ve kelime dağarcığımızı geliştirmeye yarayan bu aktivitenin bizlere sonsuz katkısı bulunmaktadır. Tabii burada okunan kitap türünün de etkisi bulunmaktadır. Okuma alışkanlığı kazanıp kendi kütüphanemi oluşturmak temel hedeflerim arasında bulunmaktadır.